Ільчук Віктор Петрович народився 15 липня 1979 року в селі Гладковка Голопристанського району Херсонської області. Згодом сім¢я повернулася на батьківщину батьків - село Осова Дубровицького району Рівненської області, де автор закінчив місцеву загальноосвітнью школу. Потім навчався у Рівненському обласному ліцеї педагогічного профілю. З 1997 по 1999 рік — служив у внутрішніх військах МВС України в місті Одеса.

З 1996 року починає активно займатися журналістикою та письменницькою діяльністю. Через рік він вступив на заочне відділення факультету української філології Рівненського державного гуманітарного університету. З 1999 року по 2001 рік -журналіст Рівненського обласного народного часопису «Волинь». З 2001 року член Національної спілки журналістів України. З 2002 року-редактор відділу культури Рівненської регіональної щоденної газети «ОГО». Автор кількох сотень публіцистичних статей. У 2003 році Віктор видав першу книгу – збірку поезії і прози. Визнання серед письменників краю отримала повість про українську повстанську армію. Наразі Віктор Ільчук займається підприємницькою діяльністю. Водночас не покидає літературну діяльність - закінчує роботу над пригодницьким романом, пише вірші.

Віктор  Петрович Ільчук – літератор нової генерації, закоханий у рідну землю, українську землю, народні традиції.

***

Ільчук Василь Петрович народився 15 квітня 1981 р. в с. Івачків Здолбунівського р-ну Рівненської обл. З 1990 р. проживав у селі Осова, де і здобув повну середню освіту. Через рік після закінчення школи Василь їде працювати до обласного центру, де на сьогодні мешкає. Ще з юнацьких років у Василя з’явилося захоплення зацікавитися птахами. Відтоді Василь починає вивчати природу рідного краю, пернаті стають частиною його життя.

У 2002 році Василь Ільчук стає членом Українського товариства охорони птахів, а в 2005 році засновує та очолює Рівненське обласне відділення цього товариства. Паралельно Василь стає членом Західноукраїнського орнітологічного товариства, у якому активно займається дослідницькою та природоохоронною роботою. Свої дослідження в галузі орнітології Василь друкує в наукових виданнях, крім цього він пише художні та науково-публіцистичні статті, які періодично з’являються в місцевій пресі та всеукраїнських виданнях.

Спостереження на природі Василь завжди проводить із фотоапаратом у руках. Відтак у нього постійно поповнюється колекція світлин, де показана природа всієї України: ліси, степи, моря, гори.

У березня 2005 р. в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки Василя Ільчука. Орнітолог передав до музею колекцію пташиних гнізд із яйцями, які  постійно залишаються в експозиції. В той час були представлені й перші фотороботи Василя.

Навесні 2008 р. Василь відкриває фотовиставку «Життя навколо нас», яка також присвячена пернатим. Понад 80 світлин були представлені у відомій фотогалереї Рівного і включали в собі як цікаві епізоди із життя пернатих так і красу всієї природи.

,