Свою історію Осівська сільська бібліотека розпочинає з 1947 року. Перший запис, який був зроблений в інвентарній книзі №1, датується 30/09.1947року. На жаль, хто був першим бібліотечним працівником не відомо.        

В 1950-1953роках бібліотекарем  працює Рижа Р.І. Саме вона була фундатором бібліотечної справи в селі, завдяки  щоденній творчій праці, бібліотека стала справжнім культурним центром життя громади.  До бібліотеки надходить суспільно-політична, сільськогосподарська, науково-природнича, художня література. Жителі села знайомилися з новинками та художніми творами.

 В 1953-1955роках бібліотекарем працюєДячок О.С.  В ці роки докладалось максимум зусиль, щоб зацікавити читача книгою, викликати в нього інтерес до читання, заохотити його до нових знань. Вона творчо використовує свої можливості: урізноманітнює пропаганду книги, надає їй більш цілеспрямованого характеру, залучає до читання все більше та більше читачів. Можливо, саме тому станом на 1.01.1955року фонд бібліотеки нараховував понад 3 тис.примірниківкниг.

Згодом в бібліотеці працювали:Йовець Є.П. (1955), Дячок К.І.(1956), Бондар Г.Г., Мельник М.(1958), Мельник Л.Ю.(1963-1970), Стельмах Г.В.(1970), Рабешко Н.А.(1972-1974). Найбільшу трудову діяльність бібліотечній справі в Осівській бібліотеці присвятила Шевчук Надія Іванівна, яка працювала  з 1974 року понад 40 років.

Саме небайдужість до своєї справи, любов до професії, вміння знаходити спільну мову з людьми різного віку допомогло їй зробити бібліотеку одну з передових на той час. Основною метою бібліотекаря було сприяти допомозі навчально – виховного процесу, за допомогою книги виховувала в читачів глибоку відповідальність, формувала в них потреби саморозвитку і самовдосконалення.  Вонавіддавалавсе тепло своєї душі бібліотеці і читачам. Станом на 1.01.1974року фонд бібліотеки нараховував понад 6 тис.примірників.

1974рік стає знаменним для сільської бібліотеки. Бібліотека «переїжджає» із старого приміщення в новий, щойно збудований, сільський Будинок культури. Нове приміщення для бібліотеки, загальною площею 140квадратних метрів, це чотирикімнати, в яких на стелажах комфортно розташувалися книги для дітей і старшокласників; книги для дорослих та спеціалістів сільського господарства, а також просторий читальний зал.

Оформлення бібліотеки вражає своєю неординарністю. Це і дитячі малюнки та вироби з паперу (орігамі),  книжкові виставки; виставки художньої вишивки; яскраво оформлені тематичні полички, які несуть інформаційний характер.

Бібліотека займається краєзнавчою роботою. Зокрема, зібрано матеріали і упорядковано історію рідного села. До послуг читачів понад100 примірників краєзнавчого характеру.  В даний час ведеться збір інформації, документів, фотографій для написання  проекту «Долі обпалені війною».

Саме у бібліотеці панує приязнь і душевний затишок, доброзичливість і взаєморозуміння. Недарма ще в Стародавньому світі бібліотека називалась красиво «Аптека душі » або «Притулок мудрості».

Фонд бібліотеки на 01.01.2015 року нараховує  13тис. примірників книг. Користуються бібліотекою 500 користувачів. Книговидача становитьпонад 8 тис.примірників.Розподіл книжкового фонду: книги – 10736, підручники - 2140, періодичні видання – 118, електронні видання - 6.

Зміцніла матеріальна-технічна база бібліотеки. Є гарні стелажі, столи, книжкові вітрини. Проводиться з користувачами змістовна дозвілева робота